Nie wiesz, co dobrze mieć w domowej szafce z lekami? Dzięki naszym podpowiedziom w mig ją uzupełnisz

Nie każdy ma rozeznanie, w co wyekwipować własną domową apteczkę. Naturalnie kupujemy wodę utlenioną, plastry, bandaże lub środki na ból, ale na tym kończą się nasze pomysły. Choć zapewne częstokrotnie cierpieliśmy na przeróżnego rodzaju dolegliwości, przed wyjściem do apteki trudno nam jest opracować całą listę potrzebnych medykamentów. Dlatego warto jest dowiedzieć się, co może nam się przydać.


odkryj Świat Leku
Napisał: Evan Blaser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza lekarstwami przeciwbólowymi są to niezaprzeczalnie lekarstwa pomagające w biegunkach związanych z nieodpowiednią pracą jelit lub z zatruciem toksycznymi substancjami. Czasami wystarczy zjeść coś źle przygotowanego na mieście bądź tak zwyczajnie nieświeżego, by spędzić resztę dnia w toalecie. Na takie zdarzenia przyda się np. stoperan, który zahamuje nasze kłopoty żołądkowe, a także elektrolity, aby uzupełnić elementy ważne dla funkcjonowania naszego organizmu. Ponadto niektórym konieczny jest nephrocomplex, jaki podaje się ludziom z przypadłościami nerek bądź po ich przeszczepieniu. To specjalny zestaw witamin oraz minerałów, jaki znakomicie wspiera ich zdrowie.

Naturalnie nie każdy wymaga tak zaawansowanego wsparcia, lecz witaminy powinny znajdować się w każdej domowej szafce z lekarstwami. Są specjalne witaminy dla dzieci, panów czy kobiet w ciąży, więc kupmy odpowiednie zestawy witamin oraz składników mineralnych, a niewątpliwie odczujemy przypływ dobrej energii. Jeszcze jednym godnym uwagi produktem aptecznym jest unigel apotex, który służy do przyspieszenia gojenia ciężkich ran - Świat Leku poleca. Niezaprzeczalnie częstokrotnie twoje dziecko przybiegło z większym czy mniejszym zadrapaniem, a sam również przez chwilę zagapienia zamiast marchewki chciałeś przekroić swojego palca, dlatego taki żel powinno się trzymać w apteczce.


lekarstwa
Napisał: epSos .de
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście najlepiej jest bez przerwy cieszyć się świetnym zdrowiem, ale niestety nie zawsze jest to prawdopodobne. Czasami wystarczy moment, by przeziębić się czy złapać wirusa wpływającego na nasz przewód pokarmowy, zatem przy następnej wizycie w aptece zakupmy medykamenty, jakich nie mamy, by w razie potrzeby ekspresowo zadziałać. Im szybciej zaczniemy leczyć konkretne schorzenie, tym szybszy i mniej kłopotliwy będzie nasz powrót do zdrowia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-04 15:57:58
Tagi: witaminy, plastry, preparaty, medykamenty, leki, lekarstwa, środki, specyfiki