Jak przygodę zabawę z lodowiskiem czyli parę porad dla wszystkich chcących się nauczyć jeździć

Zima w mieście wcale nie musi być nudna, na pewno można znaleźć wiele interesujących rzeczy do zrobienia. Do wyboru są przecież baseny, kluby fitness, a dla nie bojących się założenia łyżew także lodowiska. W wielu miastach znajdują się kryte ślizgawki, otwarte bez względu na pogodę, a jeśli tylko jest odpowiednio zimno, to funkcjonują również lodowiska otwarte.
sporty zimowe
Napisał: Sport-shop.pl
Jednak wiele osób rezygnuje z udania się na ślizgawkę, gdyż nie umie jeździć, i uważa to za bardzo trudne. Inni się z kolei tłumaczą brakiem swoich łyżew, ale także jest to po prostu zwykła wymówka. Jeśli chodzi o drugi argument, to przy każdej ślizgawce funkcjonują wypożyczalnie, w których za kilka złotych można pożyczyć parę łyżew. Rzecz jasna jeżeli ktoś zamierza większą ilość jeżdżenia, to warto zakupić swoje, ale do kilku wizyt na lodzie w zupełności wystarczy wypożyczenie. Cena za taką przyjemność kształtuje się najczęściej od kilku do piętnastu złotych, więc nie jest to bardzo drogo, podobnie zresztą kształtują się ceny za lodowisko.

O ile łyżwy można bez problemów pożyczyć, to problemem dla wielu osób będzie to, że absolutnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Na początku może się to wydawać strasznie trudne, zwłaszcza z utrzymaniem równowagi na cienkiej płozie. Jednak wystarczy trochę treningu i poznania podstaw, aby w pełni cieszyć się tą wspaniałą rozrywką.


łyżwy
Początkowo, przed wyjściem na lód, warto trochę przejść się na łyżwach, w ten sposób można się zacząć uczyć trzymania równowagi. Po wejściu na lód na początku dobrze się trzymać band, a po oswojeniu zacząć chodzenie. Nie należy się przejmować tym, że można upaść, czy że prawie stoi się w miejscu, każdy jeżdżący też tak zaczynał dawno temu. Kiedy stanie i wolne chodzenie nie będzie już stanowić problemów, to kolejnym krokiem powinno być spróbowanie jazdy. W tym celu trzeba się lekko odpychać na zmianę łyżwami, przez co powoli zacznie się jeździć do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu trzeba również poznać hamowanie, to też jest bardzo ważny element łyżwiarstwa. Polecamy stronę https://republikasportu.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-04 14:08:21
Tagi: sport, Lód, wypożyczalnie, lodowisko