Cudowne działanie ziół na nasz organizm.

Zioła towarzyszą człowiekowi praktycznie od zawsze. Ich atrybuty lecznicze były znane już ludziom pierwotnym, którzy przypisywali im atrybuty magiczne. Ludzie poznawali ich własności z czasem i przekazywali tą wiedzę z pokolenia na pokolenie. Bardzo duża część tej wiedzy zachowała się do dziś. Rozwinął się nawet dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków z ziół - fitoterapia i fitofarmakologia. Często preparaty wytwarzane z naturalnych składników mają taką samą albo lepszą skuteczność niż leki syntetyczne. Od kilku lat coraz większe uznanie zdobywają ziołowe suplementy diety.

Zioła w ogrodzie
Napisał: OakleyOriginals
Na podstawie: www.flickr.com
Swą skuteczność preparaty ziołowe zawdzięczają zawartości takich związków jak: pektyny, związki flawonowe i śluzowe, azuleny, garbniki, saponiny. Najbardziej popularne zioła to: majeranek ogrodowy, lipa, prawoślaz lekarski, mniszek lekarski, rumianek pospolity, podbiał pospolity, szałwia lekarska, pokrzywa zwyczajna, tymianek właściwy, róża dzika, bez czarny, borówka czernica, bazylia pospolita, brzoza, kminek zwyczajny, głóg dwuszyjkowy, koper włoski, głóg jednoszyjkowy, kozłek lekarski, jałowiec pospolity, mięta pieprzowa, kasztanowiec zwyczajny, naparstnica wełnista, krwawnik pospolity.

Ziołolecznictwo pomaga w leczeniu wielu schorzeń takich jak choroby skóry, układu pokarmowego, moczowego, nerwowego czy oddechowego. Niewiele osób wie, że przy pomocy ziół możemy wspomagać leczenie problemów z potencją.

Ziołolecznictwo nie tylko pomaga w leczeniu schorzeń ale również w polepszaniu samopoczucia i samooceny. Specjalnie dla pań, które nie są zadowolone z rozmiaru swojego biustu powstał ziołowy preparat Breast Success. Środek ten pobudza wzrost tkanki piersiowej i ujędrnia skórę w okolicach biustu. W jego skład wchodzi 12 ziół, które korzystnie wpływają na rozwój tkanki piersiowej. Preparat jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla zabiegu chirurgicznego. W okresie dojrzewania ciało młodej kobiety produkuje estrogen, który pomaga w rozwoju nowej tkanki. Hormon ten decyduje o wielkości, kształcie i pełności kobiecych piersi. Niski poziom tego hormonu sprawia, że piersi są małe i nie w pełni rozwinięte. Breast Success posiada fitoestrogeny, które występują w naturze, tak więc ich stosowanie jest bezpieczne.Innym sposobem na zaciekawienie sobą płci przeciwnej są na przykład feromony w perfumach. Perfumy Human Euphoria to opracowany przez naukowców preparat zawierający feromony. Podobnie jak zwierzęta wykorzystujące zapach do wabienia przedstawicieli płci przeciwnej, ludzie reagują na feromony. Ten naturalny afrodyzjak zawiera feromony zmieszane z olejkami eterycznymi w celu uzyskania zapachu, który doprowadza mężczyzn do szaleństwa!

Wiele osób boryka się z poważnym problemem, z którym walkę również wspomagają zioła. Mowa tu o walce z nałogiem nikotynowym. Ile papierosów dzisiaj wypaliłeś/wypaliłaś? Ile jeszcze dzisiaj zapalisz? A gdyby tak zsumować wszystkie wypalone i te które jeszcze wypalisz? Z pewnością można by za to kupić fajny samochód... Wniosek? Najwyższa pora rzucić palenie! Mimo, że od paru lat można zauważyć w społeczeństwie modę na niepalenie, to bardzo dużo ludzi dalej nie może sobie z tym poradzić. Z myślą o nich powstał preparat Zero Nicotine Pills. Jedna kapsułka zawiera dawkę mieszanki ziołowej opracowanej specjalnie z myślą o złagodzeniu objawów występujących przy odstawieniu nikotyny. Oczywiste jest, że żeby uwolnić się od palenia, musisz uwolnić się od nikotyny. W odróżnieniu od innych preparatów antynikotynowych ten środek eliminuje wszelkie pokłady nikotyny z twego organizmu, pomagając ci tym samym pozbyć się nałogu. Czytaj więcej na stronie jak rzucić palenie.

W czasie rzucania palenia zawsze mamy zszargane nerwy. Ciekawym rozwiązaniem może się wtedy okazać słoma owsiana. Jest ona znana z odżywiania nerwów, powodując wrażenia dotykowe przyjemniejszymi. Słoma owsiana jest najlepszym sposobem na odżywianie centralnego układu nerwowego, szczególnie w stresie. Jest uważana za środek leczący upośledzenia nerwowe i wyczerpanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 09:05:45